NRD Начало
Вторник, 17 Септември 2024
Начало Цветни аспекти Пловдив отбеляза 10-годишнината от обявяването си за Европейска столица на културата
6929
Цветни аспекти

Пловдив отбеляза 10-годишнината от обявяването си за Европейска столица на културата

С разнообразна музикална програма на площад "Централен", ден преди празника на Пловдив, градът отбеляза 10-годишнината от избирането си за Европейска столица на културата. През 2014 г. Пловдив беше обявен за Европейска столица на културата за 2019 г. , като имаше пет години за подготовка

| 05 Септември 2024, 20:00 ч.
Пловдив отбеляза 10-годишнината от обявяването си за Европейска столица на културата
Пловдив отбеляза 10-годишнината от обявяването си за Европейска столица на културата
Снимка © БТА

С разнообразна музикална програма на площад "Централен", ден преди празника на Пловдив, градът отбеляза 10-годишнината от избирането си за Европейска столица на културата.

Ретроспективна изложба „95 години от рождението на професор Галилей Симеонов“ е подредена в Художествена галерия „Кирил Петров“ в Монтана. Показани са 27 творби в памет на бележития график.

Експозицията може да се види до края на август.

Професор Галилей Дамянов Симеонов е роден на 22 юни 1929 г.  в село Сърбляница (днешно Гаврил Геново, община Георги Дамяново, област Монтана). Завършва гимназия в Берковица, след което се дипломира през 1960 година, във Национална художествена академия (НХА), където завършва класа на Илия Бешков. Симеонов е дългогодишен професор по графика в Националната художествена академия. Смятан е за един от последните класици на българското изобразително изкуство, а още през 70-те години на ХХ век се утвърждава като водещ график в национален мащаб.  Специално място в творчеството му заема Васил Левски. Митологизираният образ на Апостола

За първи път септември ще бъде обявен за месец на културата в Созопол.

Програмата носи името "Антеа арт“ и ще предложи на жителите и гостите на града разнообразна програма с различни изкуства, съобщават от пресцентъра на Община Созопол.

Начало на програмата ще поставят 40-ите Празници на изкуствата "Аполония", а до края на месеца ще има още кино, музика, изобразително изкуство, кулинария и литературни вечери.

На 8 септември летен амфитеатър "Аполония" ще е домакин на Международния влашки събор. Между 16 и 18 септември българи, турци, гърци и сърби ще пристигнат за фестивала "Балкантеа", в който ще бъдат представени песни, танци, изобразително изкуство и кулинарните специфики на държавите.

Между 14 и 19 септември ще се проведе и Фестивал на хумора в изкуството "Черноморец се смее".

Тракийските дружества от няколко града в страната ще събера

Пианистката Йоко Нагашима ще бъде солистка на концерта на Симфониета Шумен под диригенството на Винсент Грюгер в зала „Проф. Венета Вичева“ на 4 юли.

Програмата на концерта включва Двадесети клавирен концерт от Моцарт, Увертюра “Създанията на Прометей” и Симфония № 8 от Бетовен. Музикалното събитие е под надслова „Музикални мостове“.

В концерта вместо виолончела от дясната страна на диригента ще бъде разположена групата на вторите цигулки. Училият история и диригентско майсторство в Германия Винсент Грюгер е решил оркестрантите да разменят местата си, като по този начин балансът на звука е възможно най-близък до този на виенските композитори от края на XVIII век, съобщиха от Симфониета – Шумен.

японската пианистка Йоко Нагашима съобщи, че досега е свирила около петнадесет пъти в България, а десет – в Шумен. Тя добави, че е свирила освен със Симфониета - Шумен

Изложба, посветена на чешмите и тяхното значение за хората и биоразнообразието, бе открита в Регионална библиотека „Пенчо Славейков“ във Варна. 

Тя е създадена съвместно с Българска фондация „Биоразнообразие“, нарича се „Да ти върви по вода“ и може да се види до 15 юли.

Експозицията представя фотоси и филм, направени по време на теренно проучване във Варненска област на чешмите и малките влажни зони край тях, които по думите на организаторите имат голямо значение както за биоразнообразието, така и за опазването на културно-историческото ни наследство. 

Много чешми и кладенци са изграждани от хора или цели родове като дарение (хаир), за душевно спасение, избавление от беда или болест, като изкупление за извършен грях или пък при даден обет, припомня се в текстовете към изложбата и се посочва, че такъв пример е Въльовата чешма близо до скалния манастир „Св.

Колективна изложба с картини и пластики на шуменски художници, членове на „Клуб култура за Шумен“, беше открита в Регионалната библиотека „Стилиян Чилингиров“. Експозицията е част от второто издание на инициативата „Лято Арт".  

В изложбата участват Александър Величков, Бехчет Данаджъ, Валерий Желязков, Красимир Арсов, Калоян Тодоров, Десислава Досева, Мариана Петкова и Пламен Петков.

С изпълнения на китара се включи китаристката Кристин Николова. 

Събитието беше посетено от Зам.-кметът на община Шумен Доц. Виктория Ковчазова, представители на културни и творчески институции и граждани. 

Мариана Петкова поздрави организаторите на фестивала, участниците в изложбата и хората, дошли да разгледат художествената експозиция.

Журналистката Миглена Стефанова коментира пред публика картините на визуалните артисти. Според нея експозицията е сво

През 2014 г. Пловдив беше обявен за Европейска столица на културата за 2019 г. , като имаше пет години за подготовка.

Водещ на събитието, което започна тази вечер в 18:30 часа, беше Стефан Щерев, а първи на сцената се качи един от създателите на Deep Zone Project - DJ Dian Solo. 

В програмата също е триото от Нидерландия Kraak&Smaak, в което са Оскар де Йонг, Вим Плуг и Марк Кнеперс. Формацията е известна със звучене, съчетаващо жанрове като диско, фънк, електронна музика, инди, дийп хаус, соул и поп. Още с дебютния си албум Boogie Angst триото добива международна популярност, а в момента музикантите работят по своя седми албум. 

Последен на сцената тази вечер ще излезе белгиецът Макс Колобми, по-познат на международната музикална сцена като Oscar and the Wolf. Той идва за първи път у нас. Кариерата му започва през 2012 г., но 2014 е годината, когато платиненият дебютен албум Entity помага на изпълнителя да стане разпознаваем на световно ниво, отбелязват организаторите. 

Припомняме, че Пловдив е първият български град, обявен за Европейска столица на културата. Той спечели титлата през 2014 година и заедно с град Матера в Италия. През 2019 година в българския град се организираха над 350 проекта, включващи 900 събития.

Американската рок легенда Брус Спрингстийн вече е част от клуба на музикантите, чието състояние надхвърля един милиард долара, като Риана, Тейлър Суифт, Джей-Зи, съобщи АФП, позовавайки се на оценки на списание "Форбс".

Изданието оценява на 1,1 милиарда долара състоянието на родения в Ню Джърси музикант и изпълнител, известен като работохолик и глас на пролетариата в Америка.

От първия си албум от 1973 г. Greetings from Asbury Park, N.J., досега "Босът", както е наричан още Спрингстийн, е продал близо 140 милиона албума по света. Мемоарите му са бестселър. Има 20 награди "Грами" и "Оскар" за песента си Streets of Philadelphia (1994).

През 2021 г. 74-годишният днес изпълнител на Born in the USA и Dancing in the Dark продаде правата за каталога си на "Сони" за 500 милионадолара.

Заедно с групата си E Street Band той е на световно турне, което продължава д

Изложението за съвременно изкуство "Арт Базел", което беше проведено тази седмица в Швейцария, отново отбеляза няколко много големи продажби, но това прикрива различна тенденция на пазара на изкуство, който според някои експерти все още е в "застой", съобщи АФП.  

Тази година изложението започна несигурно след спада на пазара на изкуство през 2023 г., охладен от лихвените проценти, макроикономическата несигурност и геополитическото напрежение. Въпреки това в дните, запазени за колекционери, някои големи галерии отчетоха осемцифрени продажби. 

Във вторник галерията David Zwirner продаде картината "Слънчогледи" на американската художничка Джоан Мичъл за 20 млн. долара (близо 18,7 млн. евро).

Цюрихската галерия Hauser & Wirth продаде творба с въглен и пастел на Аршил Горки за 16 млн. долара, картина на Джорджия О`Кийф за 13,5 млн. долара и картина ма

Скулптури, създадени в тазгодишното издание на Националното биенале по скулптура „Шуменско плато“, са показани в „Сцената" в шуменския парк „Кьошкове“. 

Те са съчетани с временна изложба, включваща произведения на автори от приключилия Национален пленер по фотография „Шумен познат и непознат“. 

Ще бъдат представени официално на кратка церемония преди началото на концерта на група „Акага" тази вечер. Пред публиката ще бъде изложен и скулптурен портрет на Антонин Горчев, изработен от Калоян Тодоров.

Темата на биеналето по скулптура в Шумен беше "Оттука започва България", по химна на Шумен, създаден от поета Антонин Горчев. Автори от различни градове, всеки със собствена стилистика се включиха, съобщи Калоян Тодоров.

„Бехчет Данаджъ е изобразил в камък първия владетел на България хан Аспарух. Дарин Ганчев е събрал в работата си всички символи на пле

В Художествената галерия "Христо Тодоров" в село Жеравна на 27 юли ще бъде открита изложба, посветена на културните взаимоотношения между Република Хърватия и Република България, съобщиха от пресцентъра на Община Котел.

Ще бъдат подредени картини на известните хърватски художници Ася Елезович и Златко Качков.

Организатори са Хърватско-българското културно дружество "Проф. Степан Юрнич" и Исторически музей - Котел. 

На 28 юли в галерията ще бъде представена новата поетична книга на Кети Бозукова "Пеперудени необятности". То ще бъде съвместно с откриването на изложба на живописеца Сули Сеферов.

Актуална информация за събитията и туристическите обекти в Жеравна може да бъде видяна в институционална страница на Исторически музей – Котел и в социалните мрежи под името „Музеи Жеравна“.

Филмът "Електра" с участието на номинираната за "Оскар" българска актриса Мария Бакалова беше представен премиерно на кинофестивала в Иския, Италия, съобщава сайтът на проявата.

С гости като Бакалова, Шарлот Рамплинг, Алесандро Гасман, Стелан Скарсгард и носителката на "Оскар" Сузане Биер, филмовият фестивал в Иския се утвърждава като основно събитие сред големите международни кинопрояви. 

Тазгодишното му 22-о издание започна на 29 юни и ще продължи до 6 юли.

Сред главните действащи лица на фестивала е Мария Бакалова. Филмът с нейно участие "Електра" имаше своята международна премиера във втората фестивална вечер на 30 юни. 

"Електра" е първият авторски игрален филм на режисьорката от Бахрейн Хала Матар, която живее в Лос Анджелис. 

Матар е известна с работата си над музикални клипове и реклами за модни марки като "Шанел", "Кензо"

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Майк Терана: Хората в България обичат изкуството и културата
“В определени части на света хората не искат да слушат класическа или рок музика, всичко опира до диджея и други неща, но хората в България обичат изкуството и културата&rdqu ...
Няма. Всеки има различна стратегия
Документалният спектакъл "Няма" на режисьора Неда Соколовска ще има премиера на 17 септември в Драматично-кукления театър "Васил Друмев" в Шумен. Участват актьорите Антония Велева, ...
Театър 199 открива юбилейния си 60-и сезон
„Театър 199“ открива тази вечер юбилейния си 60-и сезон. Първото представление е „Хаос“ от Мика Миляхо, съобщават от театъра. Първата премиера за сезона е ...
Изложба на 20 творци поставя „Началото“ на новата галерия „Риволи“
С изложба на 20 съвременни художници и скулптури от света се открива столичната галерия „Риволи“. Първата експозиция в новото пространство е озаглавена „Началото& ...
Калоян Куманов: Акордеонни импресии
Септемврийските празници във Велико Търново продължават с „Акордеонни импресии“ на Калоян Куманов, съобщиха от отдел „Култура“ в Община Велико Търново. &bd ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
Публиката в Плевен възнагради с бурни аплодисменти Лили Иванова
Лили Иванова изнесе концерт тази вечер на откритата сцена на Летния театър в парк "Кайлъка" в Плевен. Необичайно студеното за месец септември време не поречи на над хиляда почитате ...
Юлиан Костов посвещава втория си сингъл на любовта
Юлиан Костов издава втория си сингъл – Home (My Gaia), съобщават от „Орфей мюзик“. През следващите месеци артистът пуска пет песни, а с дистрибуцията се заемат & ...
Майк Терана: Хората в България обичат изкуството и културата
“В определени части на света хората не искат да слушат класическа или рок музика, всичко опира до диджея и други неща, но хората в България обичат изкуството и културата&rdqu ...
В Рим откриват самостоятелна изложба с творби на Никола Гюзелев
Самостоятелна изложба с творби на Никола Гюзелев ще бъде открива на 20 септември в галерия „България“ в Рим в сътрудничество с Българския културен институт, съобщават о ...
Просто няма как да не ти се случат точно такива абсурдни и смешни неща
Опасно, сериозно, сложно, интересно и смешно. Така актрисата София Бобчева описва случващото се на сцената на Народния театър в постановката „Бебе на борда“. Кристофър ...
Тикер в 05:00 ч.
Лили Иванова изнесе концерт тази вечер на откритата сцена на Летния театър в пар ...
Начало Цветни аспекти
6929
Цветни аспекти

Пловдив отбеляза 10-годишнината от обявяването си за Европейска столица на културата

С разнообразна музикална програма на площад "Централен", ден преди празника на Пловдив, градът отбеляза 10-годишнината от избирането си за Европейска столица на културата.През 2014 г. Пловдив беше обявен за Европейска столица на културата за 2019 г. , като имаше пет години за подготовка.

| 05 Септември 2024, 20:00 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Пловдив отбеляза 10-годишнината от обявяването си за Европейска столица на културата
Пловдив отбеляза 10-годишнината от обявяването си за Европейска столица на културата
Снимка © БТА

С разнообразна музикална програма на площад "Централен", ден преди празника на Пловдив, градът отбеляза 10-годишнината от избирането си за Европейска столица на културата.

През 2014 г. Пловдив беше обявен за Европейска столица на културата за 2019 г. , като имаше пет години за подготовка.

Ретроспективна изложба „95 години от рождението на професор Галилей Симеонов“ е подредена в Художествена галерия „Кирил Петров“ в Монтана. Показани са 27 творби в памет на бележития график.

Експозицията може да се види до края на август.

Професор Галилей Дамянов Симеонов е роден на 22 юни 1929 г.  в село Сърбляница (днешно Гаврил Геново, община Георги Дамяново, област Монтана). Завършва гимназия в Берковица, след което се дипломира през 1960 година, във Национална художествена академия (НХА), където завършва класа на Илия Бешков. Симеонов е дългогодишен професор по графика в Националната художествена академия. Смятан е за един от последните класици на българското изобразително изкуство, а още през 70-те години на ХХ век се утвърждава като водещ график в национален мащаб.  Специално място в творчеството му заема Васил Левски. Митологизираният образ на Апостола

За първи път септември ще бъде обявен за месец на културата в Созопол.

Програмата носи името "Антеа арт“ и ще предложи на жителите и гостите на града разнообразна програма с различни изкуства, съобщават от пресцентъра на Община Созопол.

Начало на програмата ще поставят 40-ите Празници на изкуствата "Аполония", а до края на месеца ще има още кино, музика, изобразително изкуство, кулинария и литературни вечери.

На 8 септември летен амфитеатър "Аполония" ще е домакин на Международния влашки събор. Между 16 и 18 септември българи, турци, гърци и сърби ще пристигнат за фестивала "Балкантеа", в който ще бъдат представени песни, танци, изобразително изкуство и кулинарните специфики на държавите.

Между 14 и 19 септември ще се проведе и Фестивал на хумора в изкуството "Черноморец се смее".

Тракийските дружества от няколко града в страната ще събера

Пианистката Йоко Нагашима ще бъде солистка на концерта на Симфониета Шумен под диригенството на Винсент Грюгер в зала „Проф. Венета Вичева“ на 4 юли.

Програмата на концерта включва Двадесети клавирен концерт от Моцарт, Увертюра “Създанията на Прометей” и Симфония № 8 от Бетовен. Музикалното събитие е под надслова „Музикални мостове“.

В концерта вместо виолончела от дясната страна на диригента ще бъде разположена групата на вторите цигулки. Училият история и диригентско майсторство в Германия Винсент Грюгер е решил оркестрантите да разменят местата си, като по този начин балансът на звука е възможно най-близък до този на виенските композитори от края на XVIII век, съобщиха от Симфониета – Шумен.

японската пианистка Йоко Нагашима съобщи, че досега е свирила около петнадесет пъти в България, а десет – в Шумен. Тя добави, че е свирила освен със Симфониета - Шумен

Изложба, посветена на чешмите и тяхното значение за хората и биоразнообразието, бе открита в Регионална библиотека „Пенчо Славейков“ във Варна. 

Тя е създадена съвместно с Българска фондация „Биоразнообразие“, нарича се „Да ти върви по вода“ и може да се види до 15 юли.

Експозицията представя фотоси и филм, направени по време на теренно проучване във Варненска област на чешмите и малките влажни зони край тях, които по думите на организаторите имат голямо значение както за биоразнообразието, така и за опазването на културно-историческото ни наследство. 

Много чешми и кладенци са изграждани от хора или цели родове като дарение (хаир), за душевно спасение, избавление от беда или болест, като изкупление за извършен грях или пък при даден обет, припомня се в текстовете към изложбата и се посочва, че такъв пример е Въльовата чешма близо до скалния манастир „Св.

Колективна изложба с картини и пластики на шуменски художници, членове на „Клуб култура за Шумен“, беше открита в Регионалната библиотека „Стилиян Чилингиров“. Експозицията е част от второто издание на инициативата „Лято Арт".  

В изложбата участват Александър Величков, Бехчет Данаджъ, Валерий Желязков, Красимир Арсов, Калоян Тодоров, Десислава Досева, Мариана Петкова и Пламен Петков.

С изпълнения на китара се включи китаристката Кристин Николова. 

Събитието беше посетено от Зам.-кметът на община Шумен Доц. Виктория Ковчазова, представители на културни и творчески институции и граждани. 

Мариана Петкова поздрави организаторите на фестивала, участниците в изложбата и хората, дошли да разгледат художествената експозиция.

Журналистката Миглена Стефанова коментира пред публика картините на визуалните артисти. Според нея експозицията е сво

Водещ на събитието, което започна тази вечер в 18:30 часа, беше Стефан Щерев, а първи на сцената се качи един от създателите на Deep Zone Project - DJ Dian Solo. 

В програмата също е триото от Нидерландия Kraak&Smaak, в което са Оскар де Йонг, Вим Плуг и Марк Кнеперс. Формацията е известна със звучене, съчетаващо жанрове като диско, фънк, електронна музика, инди, дийп хаус, соул и поп. Още с дебютния си албум Boogie Angst триото добива международна популярност, а в момента музикантите работят по своя седми албум. 

Американската рок легенда Брус Спрингстийн вече е част от клуба на музикантите, чието състояние надхвърля един милиард долара, като Риана, Тейлър Суифт, Джей-Зи, съобщи АФП, позовавайки се на оценки на списание "Форбс".

Изданието оценява на 1,1 милиарда долара състоянието на родения в Ню Джърси музикант и изпълнител, известен като работохолик и глас на пролетариата в Америка.

От първия си албум от 1973 г. Greetings from Asbury Park, N.J., досега "Босът", както е наричан още Спрингстийн, е продал близо 140 милиона албума по света. Мемоарите му са бестселър. Има 20 награди "Грами" и "Оскар" за песента си Streets of Philadelphia (1994).

През 2021 г. 74-годишният днес изпълнител на Born in the USA и Dancing in the Dark продаде правата за каталога си на "Сони" за 500 милионадолара.

Заедно с групата си E Street Band той е на световно турне, което продължава д

Изложението за съвременно изкуство "Арт Базел", което беше проведено тази седмица в Швейцария, отново отбеляза няколко много големи продажби, но това прикрива различна тенденция на пазара на изкуство, който според някои експерти все още е в "застой", съобщи АФП.  

Тази година изложението започна несигурно след спада на пазара на изкуство през 2023 г., охладен от лихвените проценти, макроикономическата несигурност и геополитическото напрежение. Въпреки това в дните, запазени за колекционери, някои големи галерии отчетоха осемцифрени продажби. 

Във вторник галерията David Zwirner продаде картината "Слънчогледи" на американската художничка Джоан Мичъл за 20 млн. долара (близо 18,7 млн. евро).

Цюрихската галерия Hauser & Wirth продаде творба с въглен и пастел на Аршил Горки за 16 млн. долара, картина на Джорджия О`Кийф за 13,5 млн. долара и картина ма

Скулптури, създадени в тазгодишното издание на Националното биенале по скулптура „Шуменско плато“, са показани в „Сцената" в шуменския парк „Кьошкове“. 

Те са съчетани с временна изложба, включваща произведения на автори от приключилия Национален пленер по фотография „Шумен познат и непознат“. 

Ще бъдат представени официално на кратка церемония преди началото на концерта на група „Акага" тази вечер. Пред публиката ще бъде изложен и скулптурен портрет на Антонин Горчев, изработен от Калоян Тодоров.

Темата на биеналето по скулптура в Шумен беше "Оттука започва България", по химна на Шумен, създаден от поета Антонин Горчев. Автори от различни градове, всеки със собствена стилистика се включиха, съобщи Калоян Тодоров.

„Бехчет Данаджъ е изобразил в камък първия владетел на България хан Аспарух. Дарин Ганчев е събрал в работата си всички символи на пле

В Художествената галерия "Христо Тодоров" в село Жеравна на 27 юли ще бъде открита изложба, посветена на културните взаимоотношения между Република Хърватия и Република България, съобщиха от пресцентъра на Община Котел.

Ще бъдат подредени картини на известните хърватски художници Ася Елезович и Златко Качков.

Организатори са Хърватско-българското културно дружество "Проф. Степан Юрнич" и Исторически музей - Котел. 

На 28 юли в галерията ще бъде представена новата поетична книга на Кети Бозукова "Пеперудени необятности". То ще бъде съвместно с откриването на изложба на живописеца Сули Сеферов.

Актуална информация за събитията и туристическите обекти в Жеравна може да бъде видяна в институционална страница на Исторически музей – Котел и в социалните мрежи под името „Музеи Жеравна“.

Филмът "Електра" с участието на номинираната за "Оскар" българска актриса Мария Бакалова беше представен премиерно на кинофестивала в Иския, Италия, съобщава сайтът на проявата.

С гости като Бакалова, Шарлот Рамплинг, Алесандро Гасман, Стелан Скарсгард и носителката на "Оскар" Сузане Биер, филмовият фестивал в Иския се утвърждава като основно събитие сред големите международни кинопрояви. 

Тазгодишното му 22-о издание започна на 29 юни и ще продължи до 6 юли.

Сред главните действащи лица на фестивала е Мария Бакалова. Филмът с нейно участие "Електра" имаше своята международна премиера във втората фестивална вечер на 30 юни. 

"Електра" е първият авторски игрален филм на режисьорката от Бахрейн Хала Матар, която живее в Лос Анджелис. 

Матар е известна с работата си над музикални клипове и реклами за модни марки като "Шанел", "Кензо"

Последен на сцената тази вечер ще излезе белгиецът Макс Колобми, по-познат на международната музикална сцена като Oscar and the Wolf. Той идва за първи път у нас. Кариерата му започва през 2012 г., но 2014 е годината, когато платиненият дебютен албум Entity помага на изпълнителя да стане разпознаваем на световно ниво, отбелязват организаторите. 

Припомняме, че Пловдив е първият български град, обявен за Европейска столица на културата. Той спечели титлата през 2014 година и заедно с град Матера в Италия. През 2019 година в българския град се организираха над 350 проекта, включващи 900 събития.

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Майк Терана: Хората в България обичат изкуството и културата
Няма. Всеки има различна стратегия
Театър 199 открива юбилейния си 60-и сезон
Изложба на 20 творци поставя „Началото“ на новата галерия „Риволи“
Калоян Куманов: Акордеонни импресии
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Септември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Калейдоскоп
Публиката в Плевен възнагради с бурни аплодисменти Лили Иванова
Калейдоскоп
Юлиан Костов посвещава втория си сингъл на любовта
Цветни аспекти
Майк Терана: Хората в България обичат изкуството и културата
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.